Jogas skolotāji un mūziķi

Festivāls notiks 2016.gada  17. - 19. jūnijā.

Fredrik Binette (Zviedrija)

Fredrik Binette

Hatha Sivananda skolotājs Fredriks vairāk kā 10 gadus kopā ar sievu Aniku Stokholmā vada holistisko centru „Apzinātas dzīves centrs”.

“Mana aizraušanās ir klasiskās Hatha jogas mācīšana, kas balstās uz Sivananda tradīcijām. Ņemot vērā, ka mēs tik ātri pievēršamies tikai izpildījumam, šķiet svarīgi no tā mazliet atkāpties. Bez šaubām, mēs cīnāmies ar ķermeņa un prāta nelīdzsvarotību un ierobežojumiem, taču vēršot uzmanību uz ķermeni, elpošanas ietekmi, savu darbību apzināšanos un arī nedaudz pazemību. Kādēļ gan visi tā steidzas? Steidzoties rezultātus nav iespējams sasniegt.”

Nāciet un piedzīvojiet šo ķermeņa un prāta stāvokli, piedaloties nedaudz intensīvākā Hatha jogas un meditācijas nodarbībā, kura norisināsies mierīgā vietā pie dabas, kur iespējams arī relaksēties un vienkārši būt.

Mana jogas filosofija:

  • Elpošana un tās ietekmes apzinātība iyogautövande
  • Iepazīt un izprast savu ķermeni, lai to “atvērtu”
  • Nesteigties! Jogas ceļojums ir garš – ar saviem kalniem un lejām
  • Svarīgākais mērķis nav izpildīt pēc iespējas sarežģītākas pozas

*

Dr. Kamalroop Singh (Lielbritānija)

Dr. Kamalroop Singh

Sikhs un viens no sikhu reliģijas laicīgajiem līderiem (Khalsa pārstāvis). Kopš 2005.gada Kamlroop ir aktīvi iesaistījies narkomānijas un AIDS slimnieku ārstniecībā Pendžabā, Spānijā, Lielbritānijā un Pendžabā. Pastarpināti iegūtām vairākām ievērojamām izglītībām, sikhs ir supervīzors ar atkarībām saistītām problēmām, kā arī Buddha Dal skolnieks pie kura mācījies Indijā.

*

Paramjot Singh Khalsa (Beļģija)

Paramjot Singh Khalsa

Paramjots, balstoties Jogi Badžana Kundalini jogas mācībā, ir specializējies atkarību pārvarēšanā, ikdienā darbojoties Beļģijas Narkoloģijas nodaļā un palīdzot cilvēkiem izrauties un atgūties no atkarību radītā žņauga. Sadarbojoties kopā ar Sat Dharam Kaur no Kanādas, kā Eiropas direktors, dara visu, lai dalītos ar  “Beyond Addiction” programmu visā Eiropā. “Beyond Addiciton” kurss ir paredzēts personām, kas vēlas izveidot veselīgus ieradumus un pārvarēt dažāda veida atkarības (nikotīns, alkohols, azartspēles, saldumi, narkotiskās vielas, u.c.). Šīs zināšanas būs noderīgas veselības aprūpē strādājošajiem, jogas skolotājiem, kas strādā ar atkarībām, un sertificētiem Kundalini jogas skolotājiem, kuri vēlas mācīt uz jogas pamatiem balstītu atkarību atveseļošanos programmu.

*

Svetlana Degtjarjova (Latvija)

Svetlana Degtjarjova

Kshatri jogas trenere - izmanto cīņas māksla un ķermeņa atveseļošanas tehnikas, lai samazinātu stresu. Paralēli tam, trenere strādā par ķermeņa attīstības kouču, vadot apmācību, kuru laikā ķermenis saprot, ka, ir spējīgs! Proti, izsitot cilvēku no pāratbildības un neuzticēšanās sev ar laiku iemācās grūtības tvert vieglāk. Svetlana specializējas arī alternatīvās apziņas jomā, kā arī ir tādu programmu autore, kā sporta traumu un profesionālo saslimšanu profilakse, “Mandala – kā pašdiagnostikas metode”, “Pilnā viļņveidīgā elpošana” un “Joga šūpuļtīklos”.

 Par sevi Kshatri jogas trenere saka, ka labi uztver informāciju caur tēliem, un reiz meditatīvās prakses laikā vēlējās ieraudzīt ainu, kas palīdzētu saprast cilvēkus. Festivāla laikā norisināsies Kshatri jogas nodarbība.

*

Sat Darshan (Somija)

Sat Darshan

Sat Darshan ir Šakti deju vadošā skolotāju trenere un Kundalini jogas skolotāju trenere - pioniere Somijā. Viņa dalās savās zināšanās un pieredzē vadot jogas nodarbības, seminārus un apmācības dažādās Eiropas valstīs un ASV. Deja un mūzika ir daļa no viņas dzīves jau kopš agrīniem dzīves gadiem. Joga savu vietu šajā bildē atrada 1999 gadā. Paralēli mācīšanai, viņa praktizē laikmetīgo deju, dzied, spēlē dilrubu („siržu zagli” – skaistu Indiāņu instrumentu) un ir divu brīnišķīgu bērnu māte.

*

Ilvita Kļaviņa (Latvija)

Ilvita Kļaviņa

Jogas pasniedzēja un studijas vadītāja NAVAYOGA.lv

Joga ir mans dzīvesveids- tas pilnveidojas un mainās un to nevar vairs apstādināt. Būt šeit un tagad, darīt to kas visvairāk patīk- tā ir liela laime un reizē atbildība. Šis ceļš aizsākās pirms vairāk kā 10 gadiem. Līdz tam mana dzīve vienmēr ir bijusi saistīta ar kustību. Vairākus gadus tā ir bijusi deja, tad aerobika, dažādi hobiji- riteņbraukšana, slēpošana, veikošana, kaitošana. Un tad 2009. gadā Londonā ieguvu pirmo jogas sertifikātu (200 h) Yogahaven. Tas deva iespēju atvērt alternatīvu karstās jogas studiju Rīgā. Otra nozīmīgākā izglītība bija 2015. gadā, kur ieguvu tiesības mācīt Ashtanga Vinyasa jogu Shri K Pattabhi Jois tradīcijā pie John Scott. Šobrīd gatavojos absolvēt RSU fizioterapijas specialitātē un apgūstu dūlas prasmes.

*

Marija Mežecka (Latvija)

Marija Mežecka

Marija Mežecka – holistiskā terapeite, gongu meistare, japāņu tradīcijas reiki skolotāja.

        Marija vada seminārus priekš sievietēm „Sievišķības Zieds”, vada Gongu terapijas seansus, taisa dziednieciskās prakses Reiki apmācību un individuāli pieņem pacientus.

         Reiki un Gongu terapija, darbs ar balsi un sieviešu prakses – viss  viss ir vērsts tam, lai ieslēgt pašizdziedināšanas mehānismus, lai nostiprinātos iekšēja harmonija.

 

"Uz nodarbībam mēs neesam nopietni, bet radoši,  jūtīgi un atvērti dialogam un pārmaiņām. Ne tikai es kaut ko mācu , bet katrs dalībnieks ar savu klātbūtni, vajadzībām, jautājumiem māca man un visus pārējos. Kopā mēs radām jaunu realitāti, kurā vairāk mīlestības, uzticības, veselības! "

*

Andris Purviņš (Latvija)

Andris Purviņš

Tējas guru.Par vienu no zinošākajiem tējas ekspertiem Latvijā uzskatītais Andris Purviņš pārstāv tējas fabriku “Bargi”, kas nodarbojas ar “Apsaras” tēju ražošanu. Andris mācījies Šrilankā un ikdienā strādā kā degustators – garšo, jauc un nosaka tējas kvalitāti. Degustatora gudrības smēlies Šrilankā pie kāda zinoša tējas speciālista, degustatora, ko Andris droši var saukt par savu skolotāju. Šrilankā mācības notikušas divus mēnešus, un jau 16 gadus tiek degustētas un veidotas “Apsaras” tējas.

"Šīs nav zināšanas, kuras var apgūt, lasot grāmatas. Jāskatās, kā to dara skolotājs un jāmēģina viņu atdarināt. Svarīga īpašība, lai degustāciju apgūtu, ir pacietība, uzmanība un laba atmiņa."

*

Dita Lase (Latvija)

Dita Lase

Veģetāra un veselīga uztura entuziaste jau vairāk kā 18 gadus, divu pavārgrāmatu autore, Latvijā pirmās un vienīgās veģetāra uztura skolas Vegus dibinātāja un vadītāja.
Būdama skolotāja pēc izglītības un aicinājuma, Dita ikdienā vada kulinārijas kursus, raksta žurnāliem un mājas lapā www.vegus.lv, daloties savā pieredzē un sajūsmā par garšīgu, pilnvērtīgu veģetāru uzturu un garšvielu lietošanu.

*

Inese Dāvidsone (Latvija)

Inese Dāvidsone

Ir praktizējoša vēdiskā astroloģe un Hennas māksliniece.
Inese dvēseli veldzē jogas retrītos, cigun ikdienas praksēs, ceļojumos ar
ģimeni un ekspedīcijās ar draugiem, šovbiznesā, dejošanā, nūjošanā,
gleznošanā un dzīves būtībā.
Akadēmiski ieguvusi filozofijas bakalaura grādu (Bc.phil.), MBA biznesa
vadības administrācijas maģistra grādu (Mg.oec.) un šobrīd raksta doktora
disertāciju biznesa vadības specialitātē par tēmu - Dzīvesveida bizness, kā
ilgtspējīgas attīstības pamats Latvijā (PhD.oec.cand).
*Mans moto:*
Kad cilvēks sāk uzdrīkstēties īstenot savus sapņus, viņš gūst pieeju Visumaenerģijai. Dzīves potenciālā ir sasniegt visu, kas iecerēts. Tamdēļ
neveiksme ir nekas cits, kā vien drosmes trūkums un bailes uzsākt ko jaunu.Neveiksme cilvēku pilnveido, tamdēļ iegūst tas, kurš zaudē.

*

Lauris Valters (Latvija)

Lauris Valters

sajūtu dziesminieks Lauris Valters ar sirdi mūzikā dzīvo jau no agras bērnības. Mazam esot viņu iedvesmoja klavierstundas, vēlāk - kora dziedāšana, bet pēc tam dziesmas viņu atrada pašas un pēdējos 15 gadus Lauris ļauj dziesmām nākt caur sevi, priecējot klausītājus. Lauris Valters dzied, spēlē instrumentus, komponē mūziku un raksta dzeju, ko izmanto kā savās dziesmās, tā radot kompozīcijas arī citiem mūziķiem. Simboliski Laura iniciāļi L.V. pavada viņu orģinālmūzikā, caur kuru dzied kā viņa dvēsele un gars, tā iemirdzas tās dvēseles, kas klausās! Caur mūziku L.V. dara sevi gaišāku un iedvesmo gaišākiem kļūt arī citiem!

*

Elēna Avdjukēviča. (Latvija)

Elēna Avdjukēviča.

Sertificēts Formas Skolas konsultants (Blue Mountain Institute), sertificēts koučinga speciālists (Starptautiskā Eriksona Koučinga Universitāte), tarologs, studē ķīniešu valodu Konfūcija Institūtā (拉脱维亚大学孔子学院) un astroloģiju Baltijas Atroloģijas Skolā. Beigusi Paula Jurjāna mūzikas skolu, specialitāte vijole, bet nodarbojas ar skaņas terapiju ar citiem instrumentiem, gongiem un dziedošiem traukiem. Stažējas pie Alīcijas un Ričarda Eilijakas, Tom Soltron un Don Conreaux. Reiki 3. līmenis. Ļoti patīk senā Rietumu un Austrumu vēsture, daudz ceļo un zīmē. Vada blogu Pastaiga ar Pūķi, www.walkwiththedragon.com.

 

*

Jivan Mukta (Čīle)

Jivan Mukta

Jivan Mukta, dzimis Čīlē, ir aizrautīgs Kundalini jogs, skolotājs, galvenais pasniedzējs, padomdevējs  un dziednieks . Alternatīvās terapijas jomā viņš ir radījis un šobrīd arī vada Meditatīvo dziedniecības programmu (Meditative Healing Program, www.meditativehealing.org), kura tiek pasniegta sešās Eiropas valstīs.  Šo programmu ir akreditējusi Starptautiskā Kundalini jogas skolotāju asociācija (International Kundalini Yoga Teachers Association,  IKYTA) Amerikas Savienotajās Valstīs.  Savā dzimtenē Jivan Mukta ir arī apguvis politikas zinātni un vēsturi, kā arī ir salīdzinošās reliģijas zinātnes doktors Helsinku Universitātē. Viņš ir publicējis vairākus rakstus par garīgumu, jogu un  dziedināšanu.  Viņš ir precējies, divu bērnu tēvs. No 2011. gada viņš ir piedalījies vairākos projektos, kur Kundalini joga un garīgās dzīves mācība tiek pasniegta vīriešiem. 2015. gadā viņš izstrādāja izglītības programmu "Vīrieša vispārīga apmācība" (Total Man Training, www.totalmantraining.com), kuru arī akreditēja IKYTA un kura savu darbību pirmo reizi uzsāka Ķīnā un Igaunijā. Šobrīd Jivan Mukta dzīvo Somijā. Viņam ir vairāk kā 14 gadus ilga pieredze garīgās mācības un dziedināšanas jomā. 2004. gadā Yogi Bhajan atzina Jivan Mukta par "gudru un labu vīru, kurš var aptvert visu pasauli un likt katram stūrītim plaukt kā ziedu dārzam, kurā var sastapt viņa dievišķo būtību un reālo klātbūtni". "Dieva kalpi spēj novērst citu cilvēku bēdas un sāpes" (Sukhmani Sahib 14:7:2)

*

Duets Sacred Earth (Austrālija)

Duets Sacred Earth

Sacred Earth duets ir viens no Austrālijas mūzikas veiksmes stāstiem. Pārdevuši vairāk kā ceturtdaļmiljonu albumu, viņi ir Austrālijas pārdotākie mākslinieki ambientās mūzikas žanrā.

Premas valdzinošajai balsij piemīt maģisks tembrs, kas sevī apvieno cilvēka jūtu dziļumu ar pārsteidzošu dzidrumu. Viņa dzied svētās mantras un izjustas dzejas rindas, kas ir saistošas dažāda vecuma un pieredzes cilvēkiem.

Kad Prema maigi spēlē sintezatoru, Džetro pievienojas ar balss harmonijām un mierinošām instrumentālām melodijām, spēlējot shakuhachi (japāņu flauta), indiešu bansuri (bambusa flauta), īru flautu, un citas flautas, kā arī akustisko ģitāru.

Prema un Džetro ar entuziasmu izmanto iespēju doties regulārās tūrēs, lai ar savu garīgi pacilājošo mūziku aizkustinātu iespējami daudz cilvēku siržu. Viņi spēlē gan kopienās, gan baznīcās, gan jogas retrītos un festivālos visā pasaulē, uzstājoties ar īpatnējiem, dziļi saviļņojošiem mūzikas skaņdarbiem.

Ikviens, kas jebkad ir pieredzējis Sacred Earth uzstāšanos, zina, ka tas ir kas vairāk par ambientās mūzikas koncertu – tas ir izcili aizkustinošs notikums. Tā ir reta parādība mūsdienu raižpilnajā sabiedrībā, tādēļ bieži vien dueta koncerti ir izpārdoti.

Sacred Earth mūzika tik tiešām ir kā balzams dvēselei.

Pēc 14 gadu muzicēšanas, kuru laikā tika izdoti augsti novērtēti 7 albumi, duets ieturēja 3 gadu pauzi, šajā laikā pilnīgi nododoties savu trīs bērnu audzināšanai, jogas praktizēšanai subtropu mežos, sērfošanai un mūzikas rakstīšanai. 2015.gadā viņi atsāka savu muzikālo darbību, izdodot ilgi gaidītu albumu „kuTumba” un dodoties koncerttūrē pa Austrāliju ar saviem trīs bērniem.

Un viesos arī pie mums Saulgriežu Jogas un Mūzikas festivala.

Mūzika:

*

Tamāra Bujanova (Latvija)

Tamāra Bujanova

„Joga ir klusējošs dialogs ar sevi, sevis terapija.

Jo veselāks kļūsti, jo harmoniskāka kļūst vide ap tevi.”

Tamāra Bujanova ir Ajengāra (BKS Iyengar, Intern, Senior 1) Hatha jogas pasniedzēja, kura praktizē, māca jogu un dzīvo tajā vairāk kā 20 gadus. Nopietni praktizē dzen meditāciju, ir jogas skolas “ANAHATA” vadītāja. Specializējas jogas terapijā un sieviešu fiziskajā un emocionalajā veselībā, vada jogas seminārus Latvijā un ārzemēs. Vada skolotāju kursus Latvijā. Ir pilnīgi pārliecināta,ka tikai pašdisciplīna un nopietna jogas prakse spēj noturēt Gājēju uz Ceļa. Turpina pašizglītoties un pašattīstīties. http://www.anahata.lv/

*

Malvīne Lapiņa (Vācija)

Malvīne Lapiņa

Jogas nodarbības ar Malvīni vienmēr ir profesionālas, inovatīvas, pārliecinošas un vienmēr citādas. Malvīnes jogas nodarbības ir siltuma, humora un enerģijas piepildītas.

Malvīne atklāja savu aizraušanos ar sportu jau agri, taču tikai vēlāk atrada savu īsto mīlestību un kaislību - jogu. 2004. gadā viņa pirmoreiz saskārās ar austrumu tradicionālo jogu. Piecus gadus vēlāk, absolvējusi Inside Yoga jogas kursus, 2009. gadā Malvīne kļuva par sertificētu jogas pasniedzēju.

Lai padarītu nodarbības arvien aizraujošākas un izaicinošākas, Malvīne piedalās dažādos kursos un semināros, turpinot savu ceļojumu jogas, meditācijas un relaksācijas pasaulē, kā arī paplašinot savas zināšanas par pilatēm, muguras vingrinājumiem, Inside Flow, Contact yoga un daudz ko citu. Šobrīd Malvīne savam repertuāram ir pievienojusi "M.Y.T. - Martial Arts Yoga Training", pavisam jaunu nodarbību veidu, kas ir tradicionālās cīņas mākslas un labāko jogas elementu simbioze.

Katra jogas nodarbība Malvīnei nozīmē lielisku iespēju dalīties mīlestībā, kaislē un zināšanās par jogu ar citiem. Ar milzu rūpēm un pacietību Malvīne ved savus dalībniekus ceļojumā pretī iekšējam mieram, labsajūtai un piepildījumam. Viņas pasniegšanas veids ir vienlaicīgi radošs un autentisks. Tas apvieno dažādas tēmas, mūziku un humoru tādējādi radot inovatīvas jogas nodarbības, kas aizrauj, motivē un notur dalībniekus kustībā. www.malvine-yoga.de

*

Kristīne Ādmine (Latvija)

Kristīne Ādmine

Koklētāja un dziedātāja, kas ar mūziku nodarbojas kopš sevi atceras. Aizrāvusies ar latviešu garīgās pasaules izpēti un paralēli latviešu senajām tradīcijām interesējas par meditatīvās un dziednieciskās mūzikas izcelsmi. Izceļojusies pa mūzikas pasaules garšu buķetēm, Kristīne šobrīd ir nonākusi pie dažādiem, neatkarīgiem projektiem: Spēka dziesmām – Uguns dziesmu krājuma, u.c.

 

Kokle ir viens no pateicīgākajiem instrumentiem, ko pielietot mūzikas dziedniecībā vai meditācijā. Stīgu vibrācija ievibrē gaisu un ķermeni, to attīrot un dziedinot, līdzīgi kā zvanu skaņas. Ne velti latviešu dainās šo sauc par Dieva instrumentu. Festivālā dzirdēsiet Kristīni Ādmini uzstājamies ar kokles spēli.

*

Uģis Kuģis (Latvija)

Uģis Kuģis

"Es esmu tikai instruments Dieva rokās..." tā par sevi saka Vaišnavu skolas pārstāvis un Vēdiskās psiholoģijas un filozofijas pasniedzējs Uģis Kuģis.
Septiņi gadi klosterī man deva neatņemamu pieredzi ar kuru šobrīd dalos, lasot lekcijas vairākās Latvijas skolās un dažādās citās iestādēs. Taču es nevaru izslēgt to, ka pašus pamatus manā dzīves uztverē ielika mana vecmāmiņa, pateicoties kurai šobrīd esmu jogiskās virtuves un dzīves skolas entuziasts.

Visgudrākās lietas ir tās vienkāršumā un garīgi soļi sākas ar pareizu uzturu.

*

Jānis Riežnieks (Latvija)

Jānis Riežnieks

Vēdiskais Astrologs, savas zināšanas apgūst no 2006. gada, mācoties gan no sava Guru, gan patstāvīgi izglītojoties. Patstāvīgi veic praktiskos vēdiskās astroloģijas pētījumus, pārbaudot un izzinot seno zināšanu patiesumu praksē arī mūsdienās.
Ņemot vērā pieredzi no ikdienas konsultācijām, Jānis droši apgalvo, ka cilvēces attīstības ārējās izpausmes mainās, bet cilvēka iekšējā būtība pēdējo 5000 gadu garumā ir maz mainījusies. Vēdiskās astroloģijas jeb Jyotish aprakstītās likumsakarības strādā tā, it kā būtu sarakstītas vakar, par mūsdienu cilvēkiem un viņu attiecību līkločiem.
Jānis uzskata, ka Vēdiskās zināšanas ir būtiskas arī mūsdienās. Interesentiem viņš tās atklāj mājaslapā: http://www.yoga-astrologija.com

*

Dr. Arne Riekstiņš (Latvija)

Dr. Arne Riekstiņš

Biodigitālās arhitektūras profesors Monterejas universitātē, Meksikā.2011. gadā pēc doktora grāda iegūšanas sāku padziļināti pievērsties veselīgam dzīvesveidam sākot no uztura pamatiem, kas ik dienu nepieciešams mūsu 300 miljardiem šūnu.

Rezultātā trīs gadus pēc kārtas devos uz Lasvegasu uz dažādu pasaulslavenu veselības un personīgās izaugsmes ekspertu konvencijām, un piedalījos vērienīgā sadarbības projektā ar partneriem no Somijas un Zviedrijas.

Tam sekoja sava uzņēmuma dibināšana Igaunijā, kurš nodarbojas ar Hurom lēngaitas sulu spiežu un Vitamix blenderu importu. Visas darbības rezultātā no manis ir sanācis liels sulu piekritējs un popularizētājs, jo nav nekā vienkāršāka, kā savu ikdienas dārzeņu un augļu devu izdzert. Nākamais solis ir pāriešana uz pilnīgu svaigēšanu, jo organisma veiktspēja uzņemot augu pasaules produktus nodrošina nesalīdzināmi augstākus enerģijas līmeņus.

*

Tatjana Titareva (Latvija)

Tatjana Titareva

  Vairākus gadus dzīvoja, strādāja un mācījās Indijā un Ķīnā. Beigusi Starptautisko biznesa treneru skolu ICBT. Reiki 1. līmenis. Cigun 1.līmenis. Apgūst Taro kārtis. Interesējas par ezotēriku, psiholoģiju un starpkultūru atšķirībām. Patīk ceļot un rakstīt blogos. Nodarbojas ar pilates, ūdens aerobiku un peldēšanu. Dievina jūru un pirti. Līdzsvaro sevi ar gongiem, Reiki un aromaterapiju

 

 

 

*

Dace Keiša (DevAvtar Kaur) (Latvija)

Dace Keiša (DevAvtar Kaur)

Desmit gadus atpakaļ Dace apguva un praktizēja Maharišī transcendentālo meditāciju. 2012. gadā Dace ir ieguvusi pirmā līmeņa kundalīnī skolotāja sertifikātu un tikusi pie sava garīgā vārda, kas tulkojumā nozīmē Dievišķā klātbūtne šeit uz Zemes. Kopš tā laika turpina izglītoties otrajā līmenī, Sat Nam Rasayan un Apzinātas grūtniecības apmācībās. Papildus jogai Daci aizrauj dažādas ķermeņa dziedināšanas prakses. Šajā gadā viņa ir apguvusi Havajiešu tempļa stila masāžu Lomi Lomi Nui un sākusi savu ceļu Arun apzinātajā pieskārienā, kas ir krietni padziļinājis viņas izpratni par cilvēka ķermeni un tā apslēptajām spējām pašatjaunoties un pašdziedināties.

Jau piecus gadus Dace intensīvi darbojās šajā jomā vadot jogas nodarbības grūtniecēm, māmiņām ar mazuļiem, bērniem un sievietēm. Vada dažādus izglītojošus seminārus par dažādām tēmām. Aktīvi darbojās Mārtiņa fonda rīkotajās nometnēs un projektos. Jau otro gadu kopā ar savu vīru un Fresh art komandu rīko Saulgriežu jogas un mūzikas festivālu.

Dace zina kā uzturēt balansu starp visām savām lomām un darbiem, kā ļauties un uzticēties dabiskajai dzīves plūsmai, kas ļauj viņai būt veselai, mīlētai, piepildītai un laimīgai!

Lai mums visām un visiem izdodās!

Uz tikšanos festivālā! Sat Nam

*

Jocke Salokorpi (Somija, Igaunija)

Jocke Salokorpi

Jocke ir Tallinas Ashtanga Jogas skolotājs un skolas īpašnieks, viņš ir kaislīgs jogas students, kurš tic, ka jogu tāpat kā dzīvi nevajadzētu uztvert pārāk nopietni.  "Ja tu to neizbaudi (nodarbību) tad tu dari kaut ko nepareizi.” Galvenā doma, ko Jocke uzsver ir tas, ka ir jāiemācas doties uz nodarbībām ar smaidu sirdīs, lai degsme nākamajā dienā atgriezties būtu tik pat liela.

Jocke uzsāka nodarboties ar jogu aptuveni pirms desmit gadiem, kad dzīvoja Helsinkos, Somijā. Tur viņš arī satika savu skolotāju Lino Miele, kurš ir Sri K. Pattabhi Jois tuvs draugs. Jocke ir mācijies Ashtanga ar Lino Somijā, Indijā un Igaunijā, kā arī ar Guruji un viņa mazdēlu Sharath, Mysore Indijā. Pēdējo piecu gadu laikā Jocke ir uzņēmis Lino savā skolā Igaunijā divas reizes gadā, pavasara darbnīcā un vasaras atpūtā, kas piesaistījusi daudz ashtangus no Igaunijas un kaimiņvalstīm, kā arī studentus no visas pasaules.

Jocke pasniedz Ashtanga nodarbības un darbnīcas savā skolā, viņš ir vieslektors arī citās skolā Igaunijā un citur pasaulē. Vinš apmāca jaunos skolotājus, kuri palīdz izplatīt viņa vēstījumu par relaksējošo un jautro jogu, kas uzlabo veselību, kā arī divus jaunus konceptus, ko viņš ir izveidojis fitnesa industrijā. YOGAFUNC™ ir fitnesa jogas nodarbības ar mūziku, kuras ir iecienījuši regulārie veselības kluba klienti. YOGAFLOW ir jogas koncepts, kas ir ierindojies starp Ashtanga jogas mākslu un jau vairāk fitnesa nozarē attīstīto YOGAFUNC. Šis jogas paveids ir populārs starp cilvēkiem, kuriem patīk joga vairāk kā fitness, jautrā atmosfēra, ko šo nodarbību salikums piedāvā. Ieskats

*

Paramu Dianu (Vācija)

Paramu Dianu

Parama Diana ir apveltīta ar augstu jutīgumu un empātiju, kas ļauj sniegt dziedinošo enerģiju. Augusi Vācijā. Pārcietusi nopietnu slimību un tēva nāvi, kas radīja nepieciešamību pilnveidoties, lai kļūtu par profesionālu garīgu un holistisku dziednieci. Vairāk nekā 14 darba gadu laikā ir izveidojusi savu dziļi dziedinošu metodi “Dvēseles pieskāriens” (Touch of Soul). Tā ir kombinācija, ko veido viegla masāža un dziedinošās enerģijas nodošana, kas ļauj pacientiem piekļūt “bloķētajiem” sāpinājumiem un bērnības traumām. Licencēta naturopāte, Reiki un regresijas terapijas (Reiki Master & Regression) speciāliste, kas mācījusies saskaņā ar Maikla Ņūtona (Michael Newton) radītajām metodēm. Parama Diana ir sertificēta kundalini jogas pasniedzēja, kinezioloģijas un psiholoģiskās kinezioloģijas speciāliste, kas strādā arī ar onkoloģijas pacientiem Eiropā un kopā ar Paramdžotu vada savu nodarbību centru Vācijā.

*

Valdis Svirskis (Latvija)

Valdis Svirskis

Filosofs, garīgo prakšu pētnieks un meditācijas pasniedzējs.

Ceļojums jogas un garīgās pilnveides pasaulē Valdim sākās 1994.gadā, kad paralēli filosofijas studijām Latvijas Universitātē viņš pievēršas Šri Činmoja sirds meditācijas apguvei un kļūst par ievērojamā meistara tiešo skolnieku. 90.gadu beigās Valdis iegūst filosofijas zinātņu maģistra grādu un uzsāk darbu kā filosofijas un reliģisko ideju vēstures pasniedzējs; paralēli tam sabiedriskā kārtā viņš sāk vadīt meditācijas mācību nodarbības un lasa lekcijas garīgās prakses un tās vēstures jautājumos gan Latvijā, gan ārpus tās robežām. Vēlākos gados viņam izveidojas laba sadarbība ar tādiem pazīstamiem preses izdevumiem kā "Patiesā dzīve", "Mistērija", "Ievas stāsti" un "Annas psiholoģija"; kā eksperts viņš ir daudzkārtējs viesis Latvijas radio un TV, jo īpaši radio raidījumā "Kā labāk dzīvot" un televīzijas raidījumā "Šeit un tagad". Savā brīvajā laikā viņš aktīvi interesējas par pasaules tautu garīgo prakšu vēsturi, garīgo mūziku, dzeju un mākslu; viņš mīl skriešanu, raksta dzeju un mazliet zīmē.

Vadot meditācijas nodarbības, Valdis lielu vērību piešķir garīgās prakses vēsturiskās izcelsmes kontekstam, dzīvē svarīgu tikumisko īpašību izkopšanai, sirds meditācijas izmantošanai ikdienā un, protams, arī sirsnīgam smaidam.

*

Natālija Dubiņina (Dipika Ma) (Latvija)

Natālija Dubiņina (Dipika Ma)

Natalija Dubiņina ir Rīgas jogas skolas "Dipika" dibinātāja un vadītāja. Ar vārdu Dipika Natālija tika iesvētīta Indijā. "Dipika" (sanskr.) nozīmē "tā, kas dod gaismu", jo Indijā "dipa" ir lampa, kas atrodas uz altāra. Skolu Natalija nodibināja kopā ar savu dēlu, kas tika atvērta 5. Novembrī 1999. gadā. Skolā tiek pasniegtas jogas zināšanas caur dažādām nodarbībām: hatha jogu, kur tiek uzsverta enerģijas sastāvdaļa, bet ne tikai fiziskais ķermenis; radža joga, meditācija, klasiskā un dinamiskā pranajāma. Regulāri tiek piedāvāti 10 dienu kursi Pratipakša-Bhavana (pozitīvās domāšanas joga), joga nidra, uztura joga. Natalija bieži lasa lekcijas, konsultē un piedāvā individuālās nodarbības, kā arī tiek aicināta uz semināriem Ādažos, Šauļos, Kauņā un Viļņā. Regulāri tiek rīkoti retrīti, un obligāti vasaras brīvlaikā bērnu retrīts. Katru gadu Natalija ved grupas uz Indiju un Ēģipti padziļināt zināšanas un piepildīties ar saules enerģiju.

Natalijai ir medicīnas izglītība palīdzēšana cilvēkiem ir viņas asinīs. Kaut katram cilvēkam jāsagribē pašam sev palīdzēt, un viņam jābūt gatavam strādāt ar sevi. Joga ir darbs ar prātu - rīcību apzināšana.

*

Oļegs Mežeckis (Latvija)

Oļegs Mežeckis

Fen Šuj Formu skolas pasniedzējs un konsultants kopš 1995.gada.

 

„Konsultējot klientu mans mērķis ir palīdzēt viņam izveidot harmoniskās attiecības ar apkārtējo pasauli (vidi), izveidojot mājīgu dzīvojamo telpu, kā rezultātā uzlabojas attiecības ar tuviniekiem, harmonizējas veselība, tas pat palīdz atvērt apslēptos potenciālus un radošumu.”

 Fen Šuj izmantošanas iespējas: Māju, dzīvokļu un biznesa telpu harmonizācija; · Sejas Fen Šuj - fiziognomisko un tipoloģisko personības analīzi.· Logo un citu simboli, to energoinformācijas satura analīze. Oļegs ir liels ķīniešu tējas tradīcijas cienītājs, veic tējas degustācijas un meditatīvās tējas ceremonijas. Formu skola "Dzīves plūsma" www.lifestream.lv

*

JAGASPACE (Igaunija)

JAGASPACE

Apvienojot akustiskos instrumentus, sintezatorus, elektronisko mūziku, bungas un basus ar jutekliskām balsīm, grupa rada harmonisku indī mūzikas sajaukumu, kas atgādina retro mūzikas dzīvību un zinātniskās fantastikas filmas mūzikas celiņa dramatiskās vibrācijas.

Grupa spēlē dabas pulsa, cilvēka un senu galaktiku iedvesmotu mūziku, ļaujot mums ieskatīties brīnišķīgajā pasaku pasaulē un atverot durvis uz saules lēktu.

Kaušalja (Kaushalya) – balss, vijole, harmonium, klavieres, sintezators, tibetiešu „dziedošās bļodas”

Aleksandrs Kardašs (Alexandr Kardash) – bungas, planetārais gongs, kristāla „dziedošās bļodas”

Šobrīd mēs radoši sadarbojamies arī ar Joke Salokorpi (Jocke Salokorpi).

„Tas nav koncerts, arī ne jogas nodarbība. Tā ir pieredze.” Ieskats

*

Svami Višvašaradaananda (Krievija)

Svami Višvašaradaananda

Svami dzimis un uzaudzis Krievijā, taču nu jau kādu laiku par savām mājām un ģimeni sauc gan Latviju, gan visu pasauli. Svami pirmā saskarsme ar garīgo Indiju notika jau pusaudža gados - studijās Maskavas Austrumu zinību institūtā, taču īstais garīgais ceļš sākās 2011. gadā, satiekot savu Garīgo Skolotāju (Satguru) Šrī Svami Višvanandu (Sri Swami Vishwananda). 2013. gadā viņš tika iniciēts par Svami Bhakti Margas ordenī, kuru dibinājis viņa skolotājs. 'Svami' Sanskritā nozīmē 'askēts, jogs, meistars, skolotājs', savukārt 'bhakti' ir mīlestības pilna nodošanās uz Dievu un 'marga' - ceļš. Svami Višvašaradaanandas garīgā darbība Bhakti Margas ietvaros vērsta uz Latviju un tās kaimiņvalstīm, kurās viņš izplata sava Guru mācību - atmodināt sevī Dievišķo Mīlestību. Svami ar mīlestību sniedz neatsveramu padomu un palīdzību ikvienam, ar ko nonāk saskarsmē garīgajā ceļā.

*

Ēriks Leimans (Latvija)

Ēriks Leimans

Pirtnieks Ēriks Leimans ir viens no tiem pirts meistariem, kurš pirts notikumus tver kā dvēseles ceļojumus. Pirts viņam ir kā "bezlaika" telpa, kurā sadzirdēt un sadziedēt sevi.
Vieta, kur dvēselīte vistiešākajā veidā satiekas ar Dievu, satiekas ar sevi - caur dabas pieskārienu, siltumu, smaržu, mīlestību. Pirts ir satikšanās vieta ar sevi, izkāpjot ārpus pulksteņa laika vilktajām robežām, prāta un ķermeņa robežām. Ejot pirtī cilvēks novelk ne vien drēbes, bet arī maskas, ko mēdz valkāt ikdienā. Ja senākos laikos pirts bija burtiska dzimšanas vieta, kur cilvēks ienāca šajā pasaulē, tad šobrīd pirts vairāk ir vieta, kur mēs pārdzimstam, nometam liekās nastas, smagumus, kas krājušies strīdos, aizvainojumos, bailēs un citās dažādās dzīves situācijās. Tāpēc, pat nepiedomājot, cilvēki, izejot no pirts, mēdz teikt "jūtos, kā no jauna piedzimis", jo simboliski pirtiņu var uztvert kā atrašanos mammas vēderā - pirms ienākšanas šajā pasaulē, kur ir droša, patīkama vide - bez uzslāņojumiem. Vieta,kur iespējams sadzirdēt savu patieso balsi. Sirds balsi.
Kas šajā stāstā ir pirtnieks Ēriks? Viņš pats saka - Instruments, kas ļaujas plūsmai, ļaujas skaņai, ļaujas sirdij un mācās būt mirklī, kurā arī rokas aug nevis no pleciem, bet no sirds.
Sirds. Pirts. Skan vienojoši.

Vieglu garu ! Tie_kam_ies!

*

Inga Rancāne (Latvija)

Inga Rancāne

Gongu meistare, Reiki skolotāja

Mēs visi esam muzikālas būtnes un mums visiem skaņa un mūzika ir nozīmīga dzīves sastāvdaļa, tāpēc arī meditācijā mūzika un skaņa ir lielisks pavadonis. Gongu skaņas ir iedarbīgas, jo to vibrācijas rezonē ar ķermeni. Tā atver, ievibrē un atjauno čakru sistēmu, atbrīvo bloķēto enerģiju,  transformē, atslābina un nomierina. Šīs fizioloģiskās izmaiņas atmodina ķermeņa dabiskos dziedināšanās procesus.

Gongi ir kļuvuši par daļu no manas dzīves. Par ļoti nozīmīgu daļu. Tā ir skaista satikšanās ar sevi, sajūtām un cilvēkiem. Un šis ir laiks kad Sirds runā ar Sirdi un Dvēsele satiekas ar Dvēseli. Tā ir iespēja piedzīvot sevi skaņā un apzināties sevī klusumu.

*

Godzi Caravan (Latvija)

Godzi Caravan

Tā ir karavāna, kas apvieno pasaules garīguma cīnītājus, kas savu cīņu izpauž mūzikā. Karavāna nav statiska, tā plūst, transformējas un mainās. Mūsu vibrācijas ir saistītas jauno laiku etno mūziku, un mūsu instrumenti skan, lai iedvesmotu brāļus un māsas savā ceļā. 

Tieši tāda ir mūsu mūzika - daudzu ceļu krustpunkts...

*

Sarakts tiks papildināts Šobrīd notiek sarunas un tiek strādāts pie harizmātisku pasniedzēju/lektoru piesaistes...

 
_Pastāsti par festivālu saviem draugiem:    TwitterFacebookDraugiem

Pievienojies mums Facebook

facebook.com/YogaFestival

vai Draugiem.lv...

draugiem.lv/jogasfestivals

...vai sazinies ar mums e-pastā.

info@jogasfestivals.lv